Przejdź do treści

Jak ocieplić kontener morski?

  • przez
Twoje kontenery

Kontener morski jest stosowany podczas transportu, nieraz bywa wykorzystywany do mieszkania lub przechowania narzędzi. Cena kontenera morskiego jest niewysoka, a najtańsze są kontenery używane, ale w dobrym stanie. Dom z kontenerów morskich jest rozwiązaniem bardzo efektywnym i często stosowanym. Taki dom musi mieć szczelne okna, drzwi, instalacje oraz być przystosowany do codziennego w nim mieszkania. Ocieplenie domu z kontenerów morskich jest koniecznością. Tylko wtedy mieszkanie w nim będzie miłe oraz bardzo przyjemne. Ważne jest uzyskanie odpowiedniego współczynnika U, czyli ciepła. Tylko wtedy całoroczne mieszkanie w domu wykonanym z kontenerów morskich jest możliwe. Styropian, wełna mineralna oraz poliuretan są najczęściej stosowane do ocieplania kontenera. Ważne, aby były to materiały niepalne, ograniczające ryzyko pojawienia się ognia i rozniesienia się go po całym kontenerze.

Ciepły kontener działa lepiej

Jak ocieplić kontener morski? Takie pytanie jest często zadawane. Jest to jak najbardziej możliwe działanie, tylko trzeba mieć wiedzę na ten temat. Jeśli kontener jest drewniany, można go ocieplić wełną mineralną. Metoda jest bardzo tradycyjna i skuteczna. Ważne jest, aby wełna została stabilnie przymocowana do sufitu oraz ścian, najlepiej przykleić ją bardzo dokładnie, nakładając klej punktowo, w wielu miejscach. Pianka zamkniętokomórkowa również jest metodą ocieplania takiego kontenera morskiego. Nakłada się ją na ścianach i sufitach, dbając o to, by uczynić to równomiernie. Ocieplenie kontenera metodą natryskową wymaga posiadania pianki oraz drewnianej konstrukcji. Pianka zwiększa swoją objętość i doskonale uszczelnia. Po takiej operacji montuje się płyty OSB i wykańcza się całe wnętrze kontenera dodatkowymi materiałami takimi, jak na przykład drewno lub płyta karton-gips. Innym sposobem jest nanoszenie pianki na zewnątrz kontenera i pokrycia jej polimocznikiem. Wydajna termoizolacja kontenera morskiego jest jak najbardziej możliwa.

Dlaczego warto ocieplać kontener morski?

Dobre ocieplenie kontenera morskiego chroni go przed wilgocią oraz chłodem. Można stosować taki kontener do mieszkania lub celów użytkowych. Ocieplając kontener, należy brać pod uwagę instalację hydrauliczno-elektryczną. Wiele czynników należy wziąć pod uwagę, zanim zamieszka się w domu z kontenerów morskich. Oryginalny kontener morski może stać się niedrogim, ciepłym i przytulny sposobem na mieszkanie. Szczególnie ważny są dwa aspekty: cenowy oraz funkcjonalny.

Zaciekawił Was ten temat? Więcej przeczytacie TUTAJ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *